
A termszet szmos jelensge- az aply, a dagly, a szlsek, az idjrsi jelensgek, a nk ciklusai- kapcsolatban van a hold jrsval. Sok llat magatartsa igazodik a hold llshoz, pl. a madarak mindig meghatrozott idben gyjtik a fszekhez val anyagot s ezrt a fszek es utn gyorsan megszrad.
Szmtalan htkznapi tevkenysg ( s kevsb htkznapi ) hatkonysga s sikere: a favgs, a fzs, az evs, a hajnyrs, a kerti munk, a trgyzs, a moss, a gygyszerek alkalmazs, a mttek...mind a termszet ritmusnak van alvetve.
Az jhold
Ha a Hold a Fldrl nzve a Fld s a Nap kztt ll, akkor jstt htoldalt fordtja felnk. Ilyenkor nem lthat s a Fldn jhold uralkodik.
Fontos! A Hold jholdkor ugyanabban az llatvi jegyben ll mint a Nap. ( Ugyanis ilyenkor van a legkzelebb a Naphoz. ) Ezt azrt j tudni, mert gy ki tudjuk szmtani, hogy a Hold pillanatnyilag melyik llatvi jegyben tallhat. A Hold mindig 2-3 napot tartzkodik egy jegyben. Vagyis pl.:mrciusban ha telihold van biztos, hogy a Hold is a halak jegyben ll.
jholdkor klns impulzusok hatnak emberre, llatokra. pl.: aki ilyenkor egy napig bjtl sok betegsget elzhet meg, mert a test mregtelentsi kpessge ilyenkor a legmagasabb. vagy:beteg fkat ezen a napon kell visszavgni s meggygyulhatnak.
Nvhold ( I.negyed II.negyed=2ht )
Minden amit be kell juttatni a szervezetbe, ami pt s erst, kt htig ktszeresen hat. Minl inkbb n a Hold, annl kedveztlenebbl alakulhat a srlsek, mttek utni gygyuls menete.
Telihold ( Nap fell nzve a Hold a Fld mgtt tallhat )
A holdkros emberek alvajrnak, a sebek jobban vreznek mint mskor, ezen a napon gyjttt gygynvnyek nagyobb ert fejtenek ki, az ilyenkor metszett fk elpusztulhatnak, a rendrjrrk megerstik legnysgket mert tbb az erszakos cselekedet , s a bbk klnmszakot szerveznek.
Fogyhold
A mttek jobban sikerlnek mint egybknt, szinte minden hzimunkt knnyebb elvgezni, mg aki valamivel tbbet eszik is mint mskor sem hzik olyan gyorsan.
A Hold kt-hrom napos tartzkodsa a tizenkt llatvi jegy valamelyikben mindig ms fle erket kelt letre, amellyek a vilgban mindenhol rezhetk s testnket rezheten befolysoljk.
Alapszably: Minden, amit annak a testtjnak a jltrt teszel amelyet az a jegy ural amin a Hold ppen tkel, ktszer olyan hatkonyan hat! Minden ami nagyon megterheli vagy ignybe veszi azt a testtjat, ktszer olyan hatkonyan hat.
Ha a Hold ppen nvben van amikor thalad a jegyen, akkor minden ptanyagok bejuttatsra s a jegy ltal uralt szervi terletek erstsre szolgl intzkeds sikeresebb mint fogy holdnl. Ha a Hold ppen fogy, akkor minden az adott azerv kitiszttsra s mregtelentsre szolgl tevkenysg sikeresebb mint nv holdkor.
Kivve a sebszeti beavatkozst! A sebszeti beavatkozst ezeken a napokon mellzni kell, kivve termszetesen a srgs, halaszthatatlan mtteket!
KOS: nv holdban oktbertl- prilisig, fogy holdban prilistl-oktberig. Fej, agy, szem, rzkszervek
BIKA: vrkerings, gge, beszdszervek, fogak, llkapocs, tark, mandula, fl
IKREK: mirigyrendszer, vll, kar, kz, td
RK: idegrendszer, mellkas, td, gyomor, mj, epe
OROSZLN: rzkszervek, szv, ht, rekeszizom, vrkerings, terek
SZZ: vrkerings, emsztszervek, idegek,p, hasnylmirigy
MRLEG:mirigyrendszer, csp, vese, hlyag
SKORPI: idegrendszer, nemiszervek, hugyuti szervek,
NYILAS: rzkszervek, comb, visszerek
BAK: vrkerings, trd, csontok, izletek, br
VIZNT: mirigyrendszer, lbszr, visszerek
HALAK: idegrendszer, lbfej, lbujjak |